Ոստիկանությունը բացահայտել է որսագողերին
Ոստիկանությունը բացահայտել է օրեր առաջ Վայոց ձորի մարզի Եղեգիս համայնքի Եղեգիս բնակավայրի վարչական տարածքի «Սիրանույշ» ճամբարի մոտակայքում կարմիրգրքյան բեզոարյան այծին սպանողներին:
Հարուցվել է քրեական գործ, որն ուղարկվել է տարածքային քննչական մարմին։ Կատարվում է նախաքննություն։
Հիշեցնում ենք, որ
Բնապահպանական իրավախախտումների հետևանքով կենդանական և բուսական աշխարհին պատճառված վնասի հատուցման սակագների մասին ՀՀ օրենքի համաձայն Բեզոարյան այծի որսի և (կամ) ոչնչացման դեպքում` յուրաքանչյուր միավորի (անկախ տարիքից) համար կենդանական աշխարհին պատճառված վնասի հատուցման սակագինը կազմում է 3 մլն ՀՀ դրամ։
Եթե իրավախախտման արդյունքում պատճառվել է խոշոր վնաս ապա իրավախախտը ենթակա է քրեական պատասխանատվության համապատասխան օրենսգրքի 294-րդ հոդվածի 1-ին մասի 4-րդ կետով, այն է՝ պատժվում է տուգանքով` նվազագույն աշխատավարձի չորսհարյուրապատիկից վեցհարյուրապատիկի չափով, կամ կալանքով` 4-6 ամիս ժամկետով։

The Police have revealed those murdering the Red Book-listed Bezoar goat nearby "Siranuysh" camp in the administrative area of Yeghegis settlement, Yeghegis community, Vayots Dzor region.
A criminal proceeding was initiated and was sent to the territorial investigation body. A preliminary investigation is underway.
We remind you that according to the RA Law on Compensation Tariffs for Damages to Fauna and Flora - as a result of environmental penalties - in case of hunting and (or) killing of Bezoar goat, the compensation fees for damage caused to fauna for each unit (regardless of age) is 3 million AMD.
If a major damage has been caused due to the penalty, the offender shall be subject to criminal liability under the 4th point of the 1st part of Article 294 of the relevant Code, therefore shall be punished by a fine at the rate of four hundred to six hundred times the minimum salary or by detention for 4-6 months.