ՇՄ նախարար Ռոմանոս Պետրոսյանի՝ ՀՀ տարածքում (բացառությամբ բնության հատուկ պահպանվող տարածքներից) որսի կենդանիների համար նախատեսվող 2020-2021թթ. օգտագործման թույլատրելի չափաքանակները և որսի ժամկետները սահմանելու մասին հրամանի մեջ լրացում է կատարվել
Հրամանի լրացման համար հիմք է հանդիսացել Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի կողմից ներկայացված առաջարկությունը՝ 2020-2021 թվականների որսաշրջանի ընթացքում գայլի որս թույլատրելու վերաբերյալ, ինչպես նաև՝ 2019-2020թթ․ գայլերի հարձակման դեպքերի վերաբերյալ շահագրգիռ գերատեսչություններից ստացված տվյալները։ Ստացված առաջարկությունը և առկա տվյալները Շրջակա միջավայրի նախարարությունը քննարկել է նաև Գիտությունների ազգային ակադեմիայի հետ և ստացել դրական եզրակացություն։

В указе министра ОС Романоса Петросяна об установлении допустимых норм и сроков охоты на животных, предназначенных для охоты на 2020-2021 годы на территории РА (за исключением особо охраняемых природных территорий) внесено дополнение
Основанием для дополнения указа послужило предложение, представленное инспекционным органом охраны природы и недр о разрешении охоты на волка в период 2020-2021 годов, а также данные, полученные от заинтересованных ведомств о случаях нападения волков в 2019-2020 годах. Полученное предложение и имеющиеся данные Министерство окружающей среды обсудило также с Национальной академией наук и получило положительное заключение.