Շրջակա միջավայրի նախարարությունը շարունակում է նյութական և այլ համապատասխան աջակցություն ցուցաբերել  Արցախի մեր հայրենակցներին, ՊԲ-ին և առաջնագծին
Նախարարության աշխատակիցներն, ովքեր օգտվում են սոցիալական ապահովության փաթեթներից, գործածել են սոցիալական փաթեթի իրենց գումարները «Հայաստան համահայկական» հիմնադրամին և «1000 դրամ» հիմնադրամին ուղղելու հնարավորությունը։ Շրջակա միջավայրի նախարարության սեպտեմբեր ամսվա սոցիալական փաթեթների գումարը կազմում է շուրջ 1 մլն ՀՀ դրամ։ Հիշեցնենք, որ ԱԺ-ն հոկտեմբերի 7-ին, արտահերթ նիստի ժամանակ  ընդունեց կառավարության կողմից ներկայացված օրենքի նախագիծը, որով հնարավորություն է տրվում սոցիալական փաթեթի շահառուներին իրենց գումարներն ուղղել Հայաստանի կայուն ու համաչափ զարգացումն ապահովվող ծրագրերի իրականացմանն ուղղված հիմնադրամներին:

Министерство окружающей среды продолжает оказывать материальную и другую соответствующую поддержку нашим соотечественникам в Арцахе, Армии обороны и линии фронта
Сотрудники министерства, пользующиеся пакетами социального обеспечения, использовали возможность направить свои суммы социального пакета Всеармянскому фонду "Айастан" и Фонду "1000 драмов". Сумма социальных пакетов Министерства окружающей среды в сентябре составляет около 1 млн драмов. Напомним, что 7-го октября на внеочередном заседании НС принял представленный правительством проект закона, которым предоставляется возможность бенефициарам социального пакета направить свои деньги в фонды, направленные на реализацию программ, обеспечивающих стабильное и пропорциональное развитие Армении.