Շրջակա միջավայրի նախարարության անտառային կոմիտեի «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի անտառտնտեսության մասնաճյուղերում հունիսի 25-ից հուլիսի 7-ն արձանագրված անտառխախտման դեպքերը
Անտառային պահաբաժինների ստուգումների արդյունքում «Դսեղի» և «Արծվաբերդի» մասնաճյուղերի աշխատակիցների կողմից հայտնաբերվել է անտառխախտման 2 դեպք (1 հատված ծառ)։ «Դսեղի» անտառտնտեսություն - 1 հատված ծառ (հաճարենի), անտառախախտման 1 դեպք, որը բացահայտվել է։ «Արծվաբերդի» անտառտնտեսություն - ապօրինի փայտանյութի տեղափոխում՝ թափուկից, անտառախախտման 1 դեպք, որը բացահայտվել է, Դրանց վերաբերյալ կազմվել են անտառխախտման արձանագրություններ, որոնք ուղարկվել են ոստիկանություն։ Անտառախախտման դեպքերը բացահայտվել են։

С 25 июня по 7 июля зафиксированы случаи лесонарушений в филиалах ГНКО "Армлес" Лесного комитета Министерства окружающей среды
В результате проверок сотрудниками филиалов "Дсех" и "Арцваберд" выявлены 2 случая лесонарушений (1 вырубленное дерево). В лесном хозяйстве "Дсех" - 1 вырубленное дерево (бук), 1 случай лесонарушений, который был раскрыт. В лесном хозяйстве "Арцваберд " - незаконная перевозка древесины из отходов, 1 случай лесонарушений, который был раскрыт. Протоколы о лесонарушении были составлены и отправлены в соответствующий отдел полиции. Случаи лесонарушений раскрыты.