ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարի տեղակալ Վարդան Մելիքյանն ընտրվել է ՄԱԿ-ի եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի անտառների և անտառային արդյունաբերության բյուրոյի նախագահի տեղակալ:
2019թ․ նոյեմբերի 4-7-ը Ժնևում անց է կացվել ՄԱԿ-ի եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի և ՄԱԿ-ի Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպության եվրոպական անտառային հանձնաժողովի համատեղ նիստը, որի ընթացքում ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարի տեղակալ Վարդան Մելիքյանն ընտրվել է ՄԱԿ-ի եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի անտառների և անտառային արդյունաբերության բյուրոյի նախագահի տեղակալ:

Заместитель министра окружающей среды РА Вардан Меликян был избран заместителем председателя Бюро лесной и лесной промышленности Европейской экономической комиссии ООН
4-7 ноября 2019 года в Женеве состоялось совместное заседание Европейской экономической комиссии ООН и Европейской лесной комиссии Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН, в ходе которого заместитель министра окружающей среды РА Вардан Меликян был избран заместителем председателя Бюро лесной и лесной промышленности Европейской экономической комиссии ООН.