Որսը թույլատրվել է իրականացնել միայն չորեքշաբթի, շաբաթ, կիրակի և օրենքով հաստատված տոներին ու հիշատակի օրերին
Հիմք ընդունելով «Որսի և որսորդական տնտեսության վարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 5-րդ հոդվածի 2-րդ մասը, 8-րդ հոդվածի 1-ին մասի 8-րդ կետը` շրջակա միջավայրի նախարար Էրիկ Գրիգորյանը ստորագրել է Որսի կենդանիների համար նախատեսվող 2019-2020 թվականների օգտագործման թույլատրելի չափաքանակները և որսի ժամկետները սահմանելու մասին հրամանը։ Որսը թույլատրվել է իրականացնել միայն չորեքշաբթի, շաբաթ, կիրակի և օրենքով հաստատված տոներին ու հիշատակի օրերին։                 Շրջակա միջավայրի նախարարի 20.08.2019թ. N 279-Ն հրաման

Охота разрешена только по средам, субботам и воскресеньям и в установленные законом праздники и дни памяти
Принимая за основу 2-ю часть 5-й статьи, 8-й пункт 1-й части 8-й статьи закона Республики Армении «Об охоте и ведении охотничьего хозяйства», министр окружающей среды Эрик Григорян подписал указ об установлении допустимых норм и сроков охоты для животных на 2019-2020 годы. Охота разрешена только по средам, субботам и воскресеньям и в установленные законом праздники и дни памяти. Приказ министра окружающей среды от 20.08.2019 г. № 279-Н