Մշակվել  է «Էկոլոգիական կրթության միջգերատեսչական հանձնաժողով ստեղծելու մասին»  N 464 որոշման մեջ փոփոխություն կատարելու մասին» վարչապետի որոշման նախագիծը
ՀՀ կառավարության 2018թվականի փետրվարի 22-ի «Էկոլոգիական կրթության և դաստիարակության զարգացման ռազմավարությանը հավանություն տալու մասին» N 7 արձանագրային որոշման աղյուսակ 1-3 կետի կատարումն ապահովելու նպատակով Բնապահպանության նախարարության Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության Տեղեկատվության և էկոկրթության բաժինը մշակել է «Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 1998 թվականի օգոստոսի 3-ի N 464 որոշման մեջ փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին» վարչապետի որոշման նախագծի նախնական տարբերակը։ Որոշման նախագծի վերաբերյալ առաջարկությունները և դիտողությունները կարող եք ներկայացնել կառավարական 3-րդ շենք, 5-րդ հարկ, 517 սենյակ։ ՆԱԽԱԳԻԾ

Разработан проект решения премьер-министра «О внесении изменений в решение N 464 «О создании межведомственной комиссии по экологическому образованию»
Oтдел экообразования и информации Управления по информации и связям с общественностью Министерства охраны природы разработал предварительную версию проекта решения премьер-министра «О внесении изменений и дополнений в постановлении Премьер-министра Республики Армения № 464 от 3 августа 1998 года» для обеспечения осуществление пункта 1-3 постановления правительства № 7 от 22 февраля 2018 года «Об утверждении Стратегии развития экологического образования и воспитания». Вы можете представить предложения и замечания по проекту решения в здание правительства 3, 5-й этаж, комната 517.