Պարզաբանում <<Դիլիջան>> ազգային պարկի տարածքում արձանագրված ծառահատման դեպքերի՝ սոցցանցերում տարածված տեղեկատվության վերաբերյալ
Սոցիալական ցանցերում տարածված՝  <<Դիլիջան>> ազգային պարկի տարածքում արձանագրված ապօրինի հատված ծառերի կոճղերի մասին գրառումների վերաբերյալ ՀՀ բնապահպանության նախարարությունը հայտնում է, որ ծառերի կտրատված 96 կտորները ազգային պարկի <<Հաղարծին>> տեղամասի աշխատակիցների կողմից հայտնաբերված են եղել դեռ 2 շաբաթ առաջ: Դրանք եղել են թափուկ, որոնք ունեցել են առնվազն 2 ամսվա վաղեմության: Տեխնիկական պատճառներով (անձրևային եղանակ) 2 շաբաթվա ընթացքում ազգային պարկի աշխատակիցները հնարավորություն չեն ունեցել կոճղերը տեղափոխել պարկի վարչական շենքի տարածք: Փաստի վերաբերյալ տեղյակ է պահվել իրավապահ մարմիններին և ՀՀ ոստիկանության Դիլիջանի բաժնի աշխատակիցների հետ կազմվել են համապատասխան արձանագրություններ:

Прояснение о распространении информации в социальных сетях о случаях рубок, зарегистрированных на территории национального парка «Дилижан»
О записи незаконных рубок стволов, зарегистрированных на территории национального парка «Дилижан», распространяемых в социальных сетях , Министерство охраны природы РА сообщает, что 96 кусков деревьев были обнаружены сотрудниками участка «Агарцин» национального парка 2 недели назад. Они были остаточные, которые имели по крайней мере два месяца истечения срока. По техническим причинам (дождливая погода) в течение 2-х недель сотрудники национального парка не имели возможности транспортировать стволы в административное здание парка. Сотрудники правоохранительных органов были проинформированы о деле, и соответствующие протоколы были составлены с сотрудниками Дилижанского отдела Полиции РА.