«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. օգոստոսի 5-ին՝ ժամը 11:00-ին, Երևան քաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանում տեղի կունենա «Դեֆանս հաուզինգ ինվեստ» ՓԲԸ կողմից ներկայացված, Երևան քաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանի Տիչինայի փողոց հ.320 և հ.322 հասցեներում 1-ին փուլում նախատեսվող՝ բնակելի միկրոշրջանի կառուցապատման և անտառ-պուրակի ստեղծման էսքիզային նախագծի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկում (2-րդ փուլ):
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), «Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ին ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, հեռ. 011/22-02-17:

In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on August 5, at 11:00, public reviews will be held in Ajapnyak Administrative district, over the pre-assessment bid on environmental impact of the construction of a residential micro-district and the sketch draft of the creation of a forest-park envisaged by the first phase in 320 and 322, Tichina, Ajapnyak administrative district, submitted by “Defense Housing Invest” CJSC (Phase II).
It is necessary to hold public reviews in accordance with the requirements of Commandant's N74 decree (May 14, 2020).
The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.env.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan).