«Երևանի լուսատեխնիկ» ԲԲԸ կողմից Կոմիտասի 59 հասցեում նախատեսվող բազմաֆունկցիոնալ բնակելի համալիրի կառուցման աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 6-ին ժամը 11:30-ին Երևան քաղաքի Արաբկիր վարչական շրջանի Կոմիտասի 59 հասցեում տեղի կունենան «Երևանի լուսատեխնիկ» ԲԲԸ կողմից Կոմիտասի 59 հասցեում նախատեսվող բազմաֆունկցիոնալ բնակելի համալիրի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания о многофункциональном жилом комплексе, строящемся по адресу Комитаса 59 / ОАО "Ереван лусатехник"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 6-го июля 2020г. в 11:30 в Ереване по адресу: Комитаса 59 состоятся общественные слушания представленной ОАО "Ереван лусатехник" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду многофункционального жилого комплекса, строящемся на административном районе Арабкир, по адресу Комитаса 59 /второй этап/.