Շրջակա միջավայրի նախարարությունը հայտարարում է մրցույթ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորիգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի Օրհուս կենտրոնի խորհրդում ընդգրկվելու համար
Հրավեր՝ Շրջակա միջավայրի նախարարության «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորիգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի Օրհուս կենտրոնի խորհրդում ընդգրկվելու համար
Շրջակա միջավայրի նախարարությունը «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորիգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի Օրհուս կենտրոնի (այսուհետ՝ Օրհուս կենտրոն)  խորհրդի կազմում ընդգրկվելու համար հայտարարում է մրցույթ:
Խորհրդի 5 անդամներից 3-ը պետք է լինեն հասարակական ոլորտի ներկայացուցիչներ:
Օրհուս կենտրոնի խորհրդի կազմում ընդգրկվելու մրցույթնին կարող են մասնակցել հասարակական կազմակերպությունների, նախաձեռնությունների ներկայացուցիչներ կամ այլ շահագրգիռ անձինք, որոնց գործունեության բնույթը համընկնում է Օրհուս կենտրոնի գործունեության հիմնական ուղղություններին, ունեն շրջակա միջավայրի պահպանության կամ էկոիրավունքի ոլորտներում առնվազն 5 տարվա մասնագիտական փորձառություն (իրականացրել կամ մասնակցել են շրջակա միջավայրի վերաբերյալ տեղեկատվության տարածման, շրջակա միջավայրին առնչվող որոշումների կայացմանը հանրության մասնակցության, կանաչ տնտեսության ոլորտում կարողությունների զարգացման, շրջակա միջավայրի հարցերին առնչվող իրավունքների պաշտպանության, բնապահպանական կրթության ոլորտներին առնչվող ծրագրերի, փորձագիտական աշխատանքների իրականացմանը, ունեն ոլորտին առնչվող հրապարակումներ, շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերով համագործակցել են միջազգային կազմակերպությունների հետ) և որոնց մասնակցությունն աշխատանքներին կարող է նպաստել խորհրդի առջև դրված խնդիրների և նպատակների առավել արդյունավետ իրականացմանը:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել հետևյալ փաստաթղթերը`
• հետաքրքրության նամակ,
• կազմակերպության կանոնադրության պետական գրանցման համարը (եթե ներկայացնում եք որևէ կազմակերպություն),
• համառոտ տեղեկանք վերջին 5 տարում ոլորտում ծավալած գործունեության վերաբերյալ:
Խորհրդում ընդգրկվելու նախապատվությունը կտրվի այն կազմակերպությանը կամ անձին, որի գործունեությունն առավել սերտ է առնչվում Օրհուս կենտրոնի նպատակներին և վերջինիս կողմից իրականացվող գործառույթներին:
Խրախուսվում է երիտասարդների և ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչների  ներգրավվածությունը: Նախկինում Օրհուս կենտրոնների գործունեությանը մասնակցությունը կդիտարկվի որպես առավելություն:
Հայտերը պետք է ներկայացվեն ս.թ. հոկտեմբերի 9-ից մինչև հոկտեմբերի 13-ը ժամը 12:00-ը՝ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժին՝ press@env.am էլ.փոստի հասցեով:

Invitation to be included in the Council of the Aarhus Center of the Ministry of Environment "Centre of Hydrometeorology and Monitoring" SNCO
The Ministry of Environment announces a competition for inclusion in the board of the Aarhus Center (hereinafter referred to as the Aarhus Center) of the "Hydrometeorology and Monitoring Center" SNCO.
3 of the 5 members of the Council must be representatives of the public sector.
Representatives of non-governmental organizations, initiatives or other interested persons, whose nature of activity coincides with the main directions of the Aarhus Center's activities, who have at least 5 years of professional experience in the fields of environmental protection or eco-law (have carried out or participated in environmental dissemination of information, public participation in decision-making related to the environment, development of capacities in the field of green economy, protection of rights related to environmental issues, implementation of programs related to the fields of environmental education, expert work, have publications related to the field, cooperated with international organizations on environmental protection issues) and whose participation in the work can contribute to the more effective implementation of the tasks and goals set before the council.
To participate in the competition, it is necessary to submit the following documents:
letter of interest
the state registration number of the organization's charter (if you represent an organization),
a brief reference on the activities carried out in the field in the last 5 years.
Preference to be included in the Council will be given to the organization or person whose activity is most closely related to the goals of the Aarhus Center and the functions performed by the latter.
The involvement of youth and representatives of ethnic minorities is encouraged. Previous participation in the activities of Aarhus Centers will be considered an advantage.
Applications must be submitted by from October 9 to October 13 at 12:00, to the Public Relations Department of the RA Ministry of Environment at press@env.am.