«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքով (21.06.2014թ. Հ0-110-Ն), ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված 2022թ. սեպտեմբերի 8-ին` ժամը 12:00-ին Սյունիքի մարզի Գորայք խոշորացված համայնքի Սպանդարյան բնակավայրի վարչական շենքում տեղի կունենան «Գյուղական տարածքների տնտեսական զարգացման ԾԻԳ» ՊՀ-ի կողմից ներկայացված Սյունիքի մարզի 10 բնակավայրի դեգրադացված համայնքային հողերում անտառպատման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային ծանուցում և քննարկումներ (2-րդ քննարկում):
ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N1325-Ն որոշման հավելվածով սահմանված ժամկետներում՝ հայտի վերաբերյալ առաջարկություններն ու դիտողությունները գրավոր կարող են ներկայացվել շրջակա միջավայրի նախարարություն՝ «Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ին:
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, 011/22-02-17,011/22-02-18:

In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on September 8, at 12:00, in the administrative building of the Spandaryan settlement of the enlarged Gorayk community of the Syunik public discussions will be held on the application for a preliminary environmental impact assessment of the sawmilling on the environment on degraded communal lands of 10 settlements of the Syunik region (2nd discussion).
Government of the Republic of Armenia 19.11.2014 Within the time limits set by the annex to decision N1325-N, proposals and comments on the application may be submitted in writing to the Ministry of the Environment of the SNCO " expert center for Environmental Impact.
The documents can be found on the official website of the Ministry of Environment (www.env.am), Yerevan, at the address Busand 1/3, 011/22-02-17,011/22-02-18.