«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն՝ խնդրում եմ Ձեր լիազորությունների շրջանակներում 2025թ. ապրիլի 9-ին՝ ժամը 14.30-ին, Գուսանագյուղ բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենա «Ա. Գ. Ա. Սթոն» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Շիրակի մարզի Անի համայնքի Գուսանագյուղի տուֆերի երևակման տեղամասի երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային ծանուցում և քննարկում (2-րդ հանրային լսում):
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), Անիի համայնքապետարանի և նախաձեռնողի (առկայության դեպքում) պաշտոնական կայքերում:
Տեղեկատվություն ստանալու և առաջարկություններ ներկայացնելու համար դիմել «Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ին (հասցե՝ ք. Երևան, Բուզանդի 1/3, էլ.փոստ՝envexpertise@env.am), հեռ. 011 220 218:

In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" (21.06.2014 Հ0-110-Ն) as well as in accordance with the procedure established by the decision N1325-Ն of the Government of the RA (19.11.2014), on April 9, 2025 at 02:30 p.m., a public notice and discussion will be held at the residence of the administrative head of Gusanagyugh Settlement on the environmental impact assessment report on the geological study of Gusanagyugh tuff occurrence site in Ani Community, Shirak Region, submitted by "A. G. A. Stone" LLC /2nd discussion/.
The project documents can be found on the official websites of the Ministry of Environment of the RA (www.env.am), at Ani Municipality and on the official website of the latter and on the official website of the initiator (if available). For information and suggestions, contact the "Center of Expertise for Environmental Impact Assessment” SNCO (address: 1/3 Buzand, Yerevan, e-mail: envexpertise@env.am).