«ՄՈՎԱՐԹՍՏՈՒԴԻՈ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված, Կոտայքի մարզի, Աբովյանի թիվ 2 հիմնական դպրոցի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. օգօստոսի 11-ին, ժամը 11։00-ին, Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքի ղեկավարի նստավայրում (ՀՀ, Կոտայքի մարզ, ք.Աբովյան, Բարեկամության հրապարակ 1 շենք) տեղի կունենա «ՄՈՎԱՐԹՍՏՈՒԴԻՈ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված, Կոտայքի մարզի, Աբովյանի թիվ 2 հիմնական դպրոցի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկում (2-րդ փուլ):
Անհրաժեշտ է հանրային քննարկումներն իրականացնել Պարետի 2020թ․մայիսի 14-ի N74 որոշման պահանջներին համապատասխան:
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), «Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ին ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում:

In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on August 11, at 11:00, public reviews will be held at Head’s residence (Building 1, Barekamutyun Square, Abovyan town, Kotayk region, RA) of Abovyan town, Kotayk region, over the pre-assessment bid on environmental impact of the construction of Abovyan basic school N2, submitted by "MOVARTSTUDIO" LLC (Phase II).
It is necessary to hold public reviews in accordance with the requirements of Commandant's N74 decree (May 14, 2020).
The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.env.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).