Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին ՀՀ օրենքով ինչպես և ՀՀ կառավարության 2014 թվականի նոյեմբերի 19-ի N 1325-Ն (խմբ. 28.12.23 N2343-Ն) որոշմամբ սահմանված կարգի համաձայն` 2024 թվականի հուլիսի 31-ին՝ ժամը 11։30-ին, Տավուշի մարզպետարանի շենքում (հասցեն՝ Տավուշի մարզ, ք. Իջևան, Սահմանադրության փողոց 1-ին շենք), և ժամը 15:00-ին Լոռու մարզպետարանի շենքում (հասցե՝ Լոռու մարզ, ք. Վանաձոր, Հայքի հրապարակ 1 շենք) տեղի կունենա «Ի ՍԻ Ի Քաուքազուս» ՍՊԸ-ի կողմից փորձաքննության ներկայացված՝ «Հյուսիսային ջրավազանային կառավարման տարածքի համար գետավազանային կառավարման պլան» նախագծի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության ռազմավարական էկոլոգիական գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):
ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N1325-Ն որոշման հավելվածով սահմանված ժամկետներում հայտի վերաբերյալ առաջարկություններն ու դիտողությունները գրավոր կարող են ներկայացվել շրջակա միջավայրի նախարարություն՝ Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննական կենտրոն ՊՈԱԿ:
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, 011-22-02-17:

In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" (21.06.2014 Հ0-110-Ն) as well as in accordance with the procedure established by the decision N1325-Ն of the Government of the RA (19.11.2014), on July 31, 2024 at 11:30 a.m., public discussions will be held at the Governor’s Office of Tavush Region (address: Building 1, Constitution Street, Ijevan, Tavush Region ) and at 03:00 p.m. at the Governor’s Office of Lori Region (address: Building 1, Hayki Square, Vanadzor, Lori Region) on the strategic environmental assessment report on "River Basin Management Plan for the Northern Watershed Management Area" project submitted by "ECE Caucasus" LLC for expert examination /2nd phase/.
Within the time limits set by the annex to the decision N1325-Ն of the Government of the RA (19.11.2014), recommendations and comments on the application can be submitted in writing to "Environmental Impact Testing Center" SNCO of the Ministry of Environment of the RA.
The project documents can be found on the official website of the Ministry of Environment of the RA (www.env.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-17, 011/22-02-18).