«Կլորիկ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Արթիկի հրաբխային տուֆերի հանքավայրի «Արևելյան» տեղամասի հանքարդյունահանման աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. հունվարի 29-ին ժամը 12։00-ին Շիրակի մարզի Արթիկի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Կլորիկ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Արթիկի հրաբխային տուֆերի հանքավայրի «Արևելյան» տեղամասի հանքարդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական  գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումը (2-րդ փուլ):      Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по горнодобывающим работам на участке "Восточный" Артикского месторождения вулканических туфов / ООО "Клорик"
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 29-го января 2021г. в 12:00 в здании муниципалитета Артика Ширакской области состоятся общественные слушания представленной ООО "Клорик" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду горнодобывающих работ на участке "Восточный" Артикского месторождения вулканических туфов /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3.