«Արքարարտ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Կոտայքի մարզի Արամուսի բազալտի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. հունվարի 27-ին, ժամը 11:00-ին Կոտայքի մարզի Արամուսի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Արքարարտ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝  Կոտայքի մարզի Արամուսի բազալտի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի  վերաբերյալ հանրային քննարկում (2-րդ փուլ)։ Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания работ по добыче полезных ископаемых Арамусского месторождения базальтов Котайкского марза РА / ООО "Аркарарт"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 27-го января 2021г. в 11:00 в здании муниципалитетa общины Арамус Котайкского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО "Аркарарт" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых Арамусского месторождения базальтов Котайкского марза РА /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.