«Մերձմոսկովյան» ՍՊ ընկերության ՀՀ Շիրակի մարզի Այգաբացի անդեզիտաբազալտների հանքավայրի 1-ին և 2-րդ տեղամասերում օգտակար հանածոների արդյունահանման ընդլայնման հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. հունվարի 29-ին ժամը 12:00-ին Շիրակի մարզի Ախուրյանի համայնքապետարանի շենքում  տեղի կունենա «Մերձմոսկովյան» ՍՊ ընկերության ՀՀ Շիրակի մարզի Այգաբացի անդեզիտաբազալտների հանքավայրի 1-ին և 2-րդ տեղամասերում օգտակար հանածոների արդյունահանման ընդլայնման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):  Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания о расширении добычи полезных ископаемых на 1-ом и 2-ом участках Айгабацского месторождения андезито-базальты Ширакского марза РА / ООО «Мердзмосковян»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 29-го января 2021г. в 12:00 в здании муниципалитета Ахуряна Ширакского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «Мердзмосковян» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду расширения добычи полезных ископаемых на 1-ом и 2-ом участках на Айгабацском месторождении андезито-базальты Ширакского марза РА /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.