«Ախթալայի ԼՀԿ» ՓԲ ընկերության կողմից ներկայացված «Նահատակ» պոչամբարի ռեկուլտիվացման հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. փետրվարի 9-ին ժամը 14։30-ին Լոռու մարզի Ախթալայի քաղաքապետարանում տեղի կունենա «Ախթալայի ԼՀԿ» ՓԲ ընկերության կողմից ներկայացված «Նահատակ» պոչամբարի ռեկուլտիվացում շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումը (2-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по заявке на рекультивацию хвостохранилища "Наатак" / ЗАО "Ахталинский ГБК"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 9-го февраля 2021г. в 14:30 в здании муниципалитета Ахталы Лорийской области состоятся общественные слушания представленной ЗАО "Ахталинский ГБК" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду рекультивации хвостохранилища "Наатак" /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.