«Ախթալայի ԼՀԿ» ՓԲ ընկերության կողմից ներկայացված «Նահատակ» պոչամբարի ռեկուլտիվացման հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. փետրվարի 9-ին ժամը 14։30-ին Լոռու մարզի Ախթալայի քաղաքապետարանում տեղի կունենա «Ախթալայի ԼՀԿ» ՓԲ ընկերության կողմից ներկայացված «Նահատակ» պոչամբարի ռեկուլտիվացում շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումը (2-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over reclamation of “Nahatak” tailing, submitted by "Akhtala Mountain Enrichment Plant " CJSC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on February 9, at 14:30, 2021,  public reviews will be held in Akhtala municipality, Lori region, over the pre-assessment bid on environmental impact of reclamation of “Nahatak” tailing, submitted by "Akhtala Mountain Enrichment Plant " CJSC  (Phase II).  The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.env.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).