«Մգրիգ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Ձորաղբյուրի տուֆերի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքային նախագծի հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. հունվարի  25-ին, ժամը 12:00-ին Արագածոտնի մարզի Մաստարայի համայնքապետարանում տեղի կունենա Արագածոտնի մարզի Ձորաղբյուրի տուֆերի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքային նախագծի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։(2-րդ փուլ) Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over mineral prospecting in Dzoraghbyur tuff mine, submitted by “Mgrig” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on January 25, at 12:00, public reviews will be held in Mastara community administration, Aragatsotn region, over the pre-assessment bid on environmental impact of mineral prospecting in Dzoraghbyur tuff mine, Aragatsotn region, submitted by “Mgrig” LLC (Phase II). The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.env.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).