«Մարիամ Գարիկ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու բազալտների հանքավայրում կատարվելիք աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. հունվարի 26-ին, ժամը 12:00-ին Գեղարքունիքի մարզի Գեղհովիտի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Մարիամ Գարիկ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու բազալտների հանքավայրում  կատարվելիք աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության  վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։(4-րդ փուլ)։ Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over mineral prospecting in Martuni basalt mine, Gegharkunik region, submitted by “Mariam Garik” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on January 26, at 12:00, public reviews will be held in Geghovit community administration, Gegharkunik region, over the assessment report  on environmental impact of mineral prospecting in Martuni basalt mine, submitted by “Mariam Garik” LLC /Phase IV/. The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.env.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).