«Մարիամ Գարիկ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու բազալտների հանքավայրում կատարվելիք աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. հունվարի 26-ին, ժամը 12:00-ին Գեղարքունիքի մարզի Գեղհովիտի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Մարիամ Գարիկ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու բազալտների հանքավայրում  կատարվելիք աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության  վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։(4-րդ փուլ)։ Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания о работе на Мартунинском базальтовом месторождении Гегаркуникской области / ООО "Мариам Гарик"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 26-го января 2021г. в 12:00 в здании муниципалитета Геховита Гегаркуникской области состоятся общественные слушания представленной ООО "Мариам Гарик" отчета об оценке воздействия на окружающую среду работ на Мартунинском базальтовом месторождении Гегаркуникской области /4-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.