«ՄԱԼԱԽԻՏ ԳՐՈՒՊ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Վայոց Ձորի մարզի Սալիի տրավերտինների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. հունվարի 25-ին ժամը 12։00-ին Վայոց Ձոր մարզի Եղեգիս համայնքի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենա «ՄԱԼԱԽԻՏ ԳՐՈՒՊ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Վայոց Ձորի մարզի Սալիի տրավերտինների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումը (4-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания о добыче полезных ископаемых на месторождении травертинов Вайоцдзорской области / ООО "МАЛАХИТ ГРУПП"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 25-го января 2021г. в 12:00 в резиденции главы общины Ехегис Вайоцдзорской области состоятся общественные слушания представленной ООО "МАЛАХИТ ГРУПП" отчета об оценке воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на месторождении травертинов Вайоцдзорской области (4-й этап). С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.