«ՄԱԼԱԽԻՏ ԳՐՈՒՊ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Վայոց Ձորի մարզի Սալիի տրավերտինների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. հունվարի 25-ին ժամը 12։00-ին Վայոց Ձոր մարզի Եղեգիս համայնքի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենա «ՄԱԼԱԽԻՏ ԳՐՈՒՊ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Վայոց Ձորի մարզի Սալիի տրավերտինների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումը (4-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over mining of Sali travertine mine, Vayoc Dzor region,  submitted by "MALAKHIT GROUP" LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on January 25, at 12:00, public reviews will be held at Administrative Head’s residence, Yeghegis community, Vayoc Dzor region,   over the assessment report on environmental impact of Sali travertine mine, Vayoc Dzor region,  submitted by "MALAKHIT GROUP" LLC /Phase IV/. The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.env.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).