«Սիմագ» ՓԲԸ ընկերության կողմից Աջափնյակ վարչական շրջանի Սիլիկյան թաղամաս փ. 10, 85 հասցեում նախատեսվող սիլիցիումի երկօքսիդի արտադրության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. հունվարի 22-ին, ժամը 11:00-ին, Երևան քաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանի ղեկավարի նստավայրում /Արա Սարգսյան փողոց 5 շենք հասցե/ տեղի կունենան «Սիմագ» ՓԲԸ ընկերության կողմից Աջափնյակ վարչական շրջանի Սիլիկյան թաղամաս փ. 10, 85 հասցեում նախատեսվող սիլիցիումի երկօքսիդի արտադրության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /երկրորդ փուլ/: Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по производству двуокиси кремния по адресу: квартал Силикян, ул. 10, 85/ ЗАО "Симаг"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 22-го января 2021г. в 11:00 в Ереване по адресу: ул. А. Саргсяна 5, административный район Аджапняк /в резиденции административного руководителя/ состоятся общественные слушания представленной ЗАО "Симаг" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду производства двуокиси кремния по адресу: квартал Силикян, ул. 10, 85 /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.