«ԱՐԱՐԱՏՑԵՄԵՆՏ» ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված Արարատի մարզի Արարատի տրավերտինների և կավերի հանքավայրի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն,. 2021 թվականի հունվարի 14-ին ժամը 12:00-ին Արարատ քաղաքային համայնքի նիստերի դահլիճում (ՀՀ Արարատի մարզ, ք. Արարատ, Շահումյան 36, Արարատի մշակույթի կենտրոն) տեղի կունենա «ԱՐԱՐԱՏՑԵՄԵՆՏ» ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված Արարատի մարզի Արարատի տրավերտինների և կավերի հանքավայրի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության հանրային քննարկումներ (4-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over assessment report on environmental impact of Ararat travertine and clay mine, submitted by "Ararat Cement" CJSC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on January 14, at 12:00 public reviews will be held at the conference hall of Ararat city community (36 Shahumyan, Ararat city, Ararat Region, RA) over the assessment report on environmental impact of Ararat travertine and clay mine, submitted by "Ararat Cement" CJSC. The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).