«ԱՐԱՐԱՏՑԵՄԵՆՏ» ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված Արարատի մարզի Արարատի տրավերտինների և կավերի հանքավայրի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն,. 2021 թվականի հունվարի 14-ին ժամը 12:00-ին Արարատ քաղաքային համայնքի նիստերի դահլիճում (ՀՀ Արարատի մարզ, ք. Արարատ, Շահումյան 36, Արարատի մշակույթի կենտրոն) տեղի կունենա «ԱՐԱՐԱՏՑԵՄԵՆՏ» ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված Արարատի մարզի Արարատի տրավերտինների և կավերի հանքավայրի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության հանրային քննարկումներ (4-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по оценке воздействия на окружающую среду Араратского месторождения травертинов и глины Араратского марза РА / ЗАО "АРАРАТЦЕМЕНТ "
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 14-го января 2021г. в 12:00 в зале заседаний городской общины Арарат (Араратская область РА, г. Арарат, Шаумян 36, Центр культуры Арарата) состоятся общественные слушания представленной ЗАО "АРАРАТЦЕМЕНТ" отчета об оценке воздействия на окружающую среду Араратского месторождения травертинов и глины Араратского марза (4-й этап). С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.