«ՄԼ ՄԱՅՆԻՆԳ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված «ՀՀ Արարատի մարզի Կարմիրսարի կրաքարային մերգելների հանքավայրի» շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. հունվարի 14-ին ժամը 12:00-ին Արարատի մարզի Այգեզարդի համայնքապետարանում տեղի կունենա «ՄԼ ՄԱՅՆԻՆԳ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված «ՀՀ Արարատի մարզի Կարմիրսարի կրաքարային մերգելների հանքավայրի» շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումը (4-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания об оценке воздействия на окружающую среду месторождения известковых мергелей Кармирсара Араратского марза РА / ООО "МЛ МАЙНИНГ"
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 14-го января 2021г. в 12:00  в здании муниципалитета общины Айгезард Араратского марза состоятся общественные слушания  представленной ООО "МЛ МАЙНИНГ" отчета об оценке воздействия на окружающую среду месторождения известковых мергелей Кармирсара  Араратского марза (4-й этап). С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.