«Վիկակո» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Շիրակի մարզի Անիպեմզայի և տուֆերի հանքավայրի հանքարդյունահանման աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. դեկտեմբերի 30-ին, ժամը 12:00-ին Շիրակի մարզի Մարալիկ համայնքի Անիպեմզա բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենա՝ «Վիկակո» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Շիրակի մարզի Անիպեմզայի և տուֆերի հանքավայրի հանքարդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի  վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։(2-րդ փուլ) Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по добыче Анипемзинского месторождения туфа Ширакского марза / ООО "Викако"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 30-го декабря 2020г. в 12:00 в резиденции административного руководителя населенного пункта Анипемза общины Маралик Ширакского марза состоятся общественные слушания представленной ООО "Викако" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи Анипемзинского месторождения туфа Ширакского марза /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.