«Վիկակո» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Շիրակի մարզի Անիպեմզայի և տուֆերի հանքավայրի հանքարդյունահանման աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. դեկտեմբերի 30-ին, ժամը 12:00-ին Շիրակի մարզի Մարալիկ համայնքի Անիպեմզա բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենա՝ «Վիկակո» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Շիրակի մարզի Անիպեմզայի և տուֆերի հանքավայրի հանքարդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի  վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։(2-րդ փուլ) Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over mineral prospecting in Anipemza tuff mine, Shirak region, submitted by “Vikako” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 30, at 12:00, public reviews will be held at Administrative Head’s residence of Anipemza settlement, Maralik community, Shirak region, over the pre-assessment bid on environmental impact of mineral prospecting in Anipemza tuff mine, Shirak region, submitted by “Vikako” LLC (Phase II). The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.env.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).