«Ա․Ա․Բ Պրոեկտ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Քարաբերդի գաբրո-դիորիտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. դեկտեմբերի 29-ին ժամը 12:30-ին, Քարաբերդի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Ա․Ա․Բ Պրոեկտ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Քարաբերդի գաբրո-դիորիտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ փուլ/։ Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over mineral prospecting of Qaraberd gabbro-diorites mine, submitted by “A. A. B. Project” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 29, at 12:30, public reviews will be held in Qaraberd community administration, Lori region, over the evaluation report on environmental impact of mineral prospecting of Qaraberd gabbro-diorites mine, submitted by “A.A.B. Project” LLC (Phase IV). The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.env.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).