«Ա․Ա․Բ Պրոեկտ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Քարաբերդի գաբրո-դիորիտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. դեկտեմբերի 29-ին ժամը 12:30-ին, Քարաբերդի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Ա․Ա․Բ Պրոեկտ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Քարաբերդի գաբրո-դիորիտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ փուլ/։ Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по добыче полезных ископаемых Карабертского месторождения габбро-диоритов / ООО "А.А.Б. Проект"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 29-го декабря 2020г. в 12:30 в здании муниципалитета Караберта Лорийского марза состоятся общественные слушания представленной ООО "А.А.Б. Проект" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых месторождения габбро-диоритов Караберта Лорийского марза /4-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.