«Վարդենիս Քարհանք Վարչություն» ԲԲԸ-ի կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի մարզի Սուբաթանի տուֆի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների հաշվետվության հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. հունվարի 14-ին, ժամը 12:00-ին Գեղարքունիքի մարզի Գեղաքարի համայնքապետարանում տեղի կունենա՝ «Վարդենիս Քարհանք Վարչություն» ԲԲԸ-ի կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի մարզի Սուբաթանի տուֆի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։(4-րդ փուլ) Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over the report on mineral prospecting in Subatan tuff mine, Gegharkunik region, submitted by “ ''Vardenis Stone Pit Department OJSC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on January 14, at 12:00, public reviews will be held in Geghakar community administration, Gegharkunik region, over the assessment report on environmental impact of mineral prospecting in in Subatan tuff mine, Gegharkunik region, submitted by “ ''Vardenis Stone Pit Department OJSC (Phase IV). The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.env.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).