«Վարդենիս Քարհանք Վարչություն» ԲԲԸ-ի կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի մարզի Սուբաթանի տուֆի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների հաշվետվության հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2021թ. հունվարի 14-ին, ժամը 12:00-ին Գեղարքունիքի մարզի Գեղաքարի համայնքապետարանում տեղի կունենա՝ «Վարդենիս Քարհանք Վարչություն» ԲԲԸ-ի կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի մարզի Սուբաթանի տուֆի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։(4-րդ փուլ) Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по добыче Субатанского месторождения туфа Гегаркуникского марза / ОАО "Управление карьеров Вардениса"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 14-го января 2021г. в 12:00 в муниципалитета Гегакара Гегаркуникской области состоятся общественные слушания представленной ОАО "Управление карьеров Вардениса" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи Субатанского месторождения туфа Гегаркуникского марза /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.