«ԱՐՏ-ԷՄ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Արագածոտնի մարզի Սառնաղբյուրի պեմզային ավազների հանքավայրի բացահանքի արդյունահանման հաշվետվության հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. դեկտեմբերի 29-ին ժամը 15:00-ին Արագածոտնի մարզի Զովասար համայնքի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենա՝ «ԱՐՏ-ԷՄ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Արագածոտնի մարզի Սառնաղբյուրի պեմզային ավազների հանքավայրի բացահանքի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումը (4-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over the report on mineral prospecting in the open pit of Sarnaghbyur pumice sand mine, submitted by "ART-EM" LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 29, at 15:00, 2020,  public reviews will be held in Zovasar community administration, Aragatsotn region, over the evaluation report on mineral prospecting in the open pit of Sarnaghbyur pumice sand mine, submitted by "ART-EM" LLC (Phase IV).  The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.env.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).