«ԱՐՏ-ԷՄ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Արագածոտնի մարզի Սառնաղբյուրի պեմզային ավազների հանքավայրի բացահանքի արդյունահանման հաշվետվության հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. դեկտեմբերի 29-ին ժամը 15:00-ին Արագածոտնի մարզի Զովասար համայնքի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենա՝ «ԱՐՏ-ԷՄ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Արագածոտնի մարզի Սառնաղբյուրի պեմզային ավազների հանքավայրի բացահանքի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումը (4-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по добыче Сарнахбюрского месторождения пемзовых песков Арагацотнской области / ООО "АРТ-ЭМ"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 29-го декабря 2020г. в 15:00 в резиденции административного руководителя общины Зовасар Арагацотнской области состоятся общественные слушания представленной ООО "АРТ-ЭМ" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи Сарнахбюрского месторождения пемзовых песков Арагацотнской области /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.