«Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (Idea) հիմնադրամ Գյումրու «Բարեկամություն» զբոսայգու վերակառուցման հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. դեկտեմբերի 23-ին ժամը 15:00-ին Շիրակի մարզի Գյումրիի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենա «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (Idea) հիմնադրամ Գյումրու «Բարեկամություն» զբոսայգու վերակառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по реконструкции парка "Барекамутюн" в Гюмри / Фонд "Инициативы развития Армении" (IDeA)
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/ и порядкам установленным Постановлением Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 23-го декабря 2020г. в 15:00 в здании здании муниципалитета Гюмри состоятся общественные слушания заявки фонда "Инициативы развития Армении" (IDeA) на предварительную оценку воздействия на окружающую среду реконструкции парка "Барекамутюн" в Гюмри /2-й этап /. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.