«Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (Idea) հիմնադրամ Գյումրու «Բարեկամություն» զբոսայգու վերակառուցման հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. դեկտեմբերի 23-ին ժամը 15:00-ին Շիրակի մարզի Գյումրիի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենա «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (Idea) հիմնադրամ Գյումրու «Բարեկամություն» զբոսայգու վերակառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over the reconstruction of "Friendship" park in Gyumri, submitted by IDeA (Initiatives for Development of Armenia) Charitable Foundation
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 23, at 15:00, public reviews will be held in Gyumri community administration, Shirak region, over the preliminary assessment bid on environmental impact the reconstruction of "Friendship" park in Gyumri, submitted by IDeA (Initiatives for Development of Armenia) Charitable Foundation (Phase II). The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).