«Հայնախագիծ» ԲԲԸ կողմից ներկայացված «Արագածոտն-2», «Արագածոտն-10», «Արագածոտն-11» միկրոռեգիոնալ մակարդակի  համակցված  տարածական պլանավորման  փաստաթղթի հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. դեկտեմբերի 22-ին, ժամը 12:00-ին հեռավար «Օn-line» ձևաչափով «Zoom» ծրագրի կիրառմամբ տեղի կունենա «Հայնախագիծ» ԲԲԸ կողմից ներկայացված «Արագածոտն-2», «Արագածոտն-10», «Արագածոտն-11» միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության ռազմավարական գնահատման հայտի և դրա փորձաքննական  գործընթացի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /երկրորդ փուլ/: Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по документам комбинированного пространственного планирования для микрорегионального уровня "Арагацотн -2", "Арагацотн 10" и "Арагацотн -11" / ООО "Армпроект"
Согласно Закону республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 22-го декабря 2020г. в 12:00 в формате "online" с применением программы "Zoom", состоятся общественные слушания представленной ООО "Армпроект" отчета об оценке воздействия на окружающую среду документов комбинированного пространственного планирования для микрорегионального уровня "Арагацотн -2", "Арагацотн 10" и "Арагацотн -11" /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.