«ԱՏ-ՄԵՏԱԼՍ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Սյունիքի մարզի Թաղամիրի ոսկու երևակման տարածքում 2020-2023թթ. իրականացվելիք երկրաբանական ուսումնասիրությունների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. դեկտեմբերի 16-ին ժամը 14:00-ին Սյունիքի մարզի Մեղրիի համայնքապետարանում տեղի կունենա «ԱՏ-ՄԵՏԱԼՍ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Սյունիքի մարզի Թաղամիրի ոսկու երևակման տարածքում 2020-2023թթ. իրականացվելիք երկրաբանական ուսումնասիրությունների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по геологическим исследованиям на период с  2020 по 2023 годы на территории проявления золота Тагамира Сюникской области РА / ООО "АТ-МЕТАЛС"
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 16-го декабря 2020г. в 14:00 в здании муниципалитета Мегри Сюникской области состоятся общественные слушания представленной ООО "АТ-МЕТАЛС" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду геологических исследований на период с  2020 по 2023 годы на территории проявления золота  Тагамира Сюникской области РА /2-й этап /. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.