«Վիգեն» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Լիճքի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի  թիվ 8P հորատանցքի շահագործման  աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ դեկտեմբերի 17-ին ժամը 12:00-ին ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Լիճքի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Վիգեն» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Լիճքի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի  թիվ 8P հորատանցքի շահագործման  աշխատանքների  շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական  գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ փուլ):     Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over mineral extraction from 8P well of Lichq carbonated mineral water mine, RA Gegharkunik region, submitted by “Vigen” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 17, at 12:00, public reviews will be held in Lichq community administration, over the pre-evaluation bid on environmental impact of mineral extraction from 8P well of Lichq carbonated mineral water mine, RA Gegharkunik region, submitted by “Vigen” LLC /Phase IV/. The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).