«Վիգեն» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Լիճքի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի  թիվ 8P հորատանցքի շահագործման  աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ դեկտեմբերի 17-ին ժամը 12:00-ին ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Լիճքի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Վիգեն» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Լիճքի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի  թիվ 8P հորատանցքի շահագործման  աշխատանքների  շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական  գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ փուլ):     Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания о добыче углекислой минеральной воды из скважин 8P, месторождения углекислых минеральных вод Личка Гегаркуникской области / ООО "Виген"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 17-го декабря 2020г. в 12:00 в муниципалитете Личка Гегаркуникской области РА состоятся общественные слушания представленной ООО "Виген" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи углекислой минеральной воды из скважин 8P, месторождения углекислых минеральных вод Личка Гегаркуникской области /4-й этап /. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.