«Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված «Ծովագյուղի ԳԲԿ-Ճամբարակ» ստորգետնյա միջին ճնշման D=300մմ չգործող գազատարի ապամոնտաժման հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ դեկտեմբերի 18-ին, ժամը 12-00-ին Շողակաթի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված «Ծովագյուղի ԳԲԿ-Ճամբարակ» ստորգետնյա միջին ճնշման D=300մմ չգործող գազատարի ապամոնտաժման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային ծանուցում և քննարկումներ (2-րդ քննարկում):  Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по демонтажу недействующего подземного газопровода "Цовагюх ГИС-Чамбарак" / ЗАО "Газпром Армения"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 18-го декабря 2020г. в 12:00 в муниципалитете Шогаката состоится общественные слушания представленной ЗАО "Газпром Армения" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду демонтажа недействующего подземного газопровода " Цовагюх ГИС-Чамбарак /2-е обсуждение /. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.