«Արծաթե Սյուն» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Շիրակի մարզի Գոգհովիտի բազալտի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ դեկտեմբերի 21-ին ժամը 14:00-ին Շիրակի մարզի Սարապատ համայնքի Գոգհովիտ վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենա «Արծաթե Սյուն» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Շիրակի մարզի Գոգհովիտի բազալտի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումը (4-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over mineral prospecting in Goghovit basalt mine, Shirak region, submitted by “SILVER PILLAR” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Expertise" /21.06.2014 HO110-N/, as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 21, at 14:00, public reviews will be held at Gogavit administrative Head's residence, Sarapat community, Shirak Region, over evaluation report on environmental impact of mineral prospecting in Goghovit basalt mine, Shirak region, submitted by ''Silver Pillar'' LLC (Phase IV). The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).