«Արծաթե Սյուն» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Շիրակի մարզի Գոգհովիտի բազալտի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ դեկտեմբերի 21-ին ժամը 14:00-ին Շիրակի մարզի Սարապատ համայնքի Գոգհովիտ վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենա «Արծաթե Սյուն» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Շիրակի մարզի Գոգհովիտի բազալտի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումը (4-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания о добыче полезных ископаемых на месторождении базальтов Гоговита Ширакского марза /  ООО "СЕРЕБРЯНЫЙ СТОЛБ"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 21-го декабря 2020г. в 14:00 в резиденции главы общины Сарапат Ширакской области состоятся общественные слушания представленной ООО "СЕРЕБРЯНЫЙ СТОЛБ" отчета об оценке воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на месторождении базальтов Гоговита Ширакской области (4-й этап). С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.