«ՀԻԴՐՈ» ՍՊ ընկերության Սյունիքի մարզի Վաղատինի ավազակոպճային խառնուրդի երևակման տեղամասում կատարվելիք երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ դեկտեմբերի 16-ին ժամը 14:00-ին Սյունիքի մարզի Սիսիանի համայնքապետարանում՝ տեղի կունենա «ՀԻԴՐՈ» ՍՊ ընկերության Սյունիքի մարզի Վաղատինի ավազակոպճային խառնուրդի երևակման տեղամասում կատարվելիք երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):     Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по геологическим исследованиям на проявлении песчанно-гравийной смеси Вагатина Сюникской области / ООО "ГИДРО"
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/ и порядкам установленным Постановлением Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 16-го декабря 2020г. в 14:00 в здании муниципалитета Сисиана Сюникской области состоятся общественные слушания представленной ООО "ГИДРО" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по геологическим исследованиям на проявлении песчанно-гравийной смеси Вагатина Сюникской области /2-й этап/.  С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.