«ՀԻԴՐՈ» ՍՊ ընկերության Սյունիքի մարզի Վաղատինի ավազակոպճային խառնուրդի երևակման տեղամասում կատարվելիք երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ դեկտեմբերի 16-ին ժամը 14:00-ին Սյունիքի մարզի Սիսիանի համայնքապետարանում՝ տեղի կունենա «ՀԻԴՐՈ» ՍՊ ընկերության Սյունիքի մարզի Վաղատինի ավազակոպճային խառնուրդի երևակման տեղամասում կատարվելիք երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):     Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over mineral prospecting and geological research in Vaghatin sand-gravel composite mine, submitted by “"HYDRO" LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 16, at 14:00, 2020, public reviews will be held in Sisian community administration, Syunik region, over the pre-assessment bid on environmental impact mineral prospecting and geological research in Vaghatin sand-gravel composite mine, submitted by “"HYDRO" LLC (Phase II) . The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).