Ա/Ձ Աշոտ Միրզոյանի կողմից ներկայացված Էջմիածին Արտիմետ խճուղի թիվ 1 հասցեում նախատեսվող ավտոգազալցաճնշակայանի կառուցման աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ . դեկտեմբերի 15-ին, ժամը 11:00-ին Արմավիրի մարզի Էջմիածնի քաղաքապետարանում տեղի կունենա Արմավիրի մարզ ք. Էջմիածին Արտիմետ խճուղի թիվ 1 հասցեում նախատեսվող ավտոգազալցաճնշակայանի կառուցման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։(2-րդ փուլ) Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over the construction of the compressed natural gas (CNG) fueling station envisaged at 1 Artimet highway, Etchmiadzin city, submitted by Private Entrepreneur Ashot Mirzoyan
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 15, at 11:00, public reviews will be held in  Etchmiadzin municipality, Armavir region, over the pre-assessment bid on environmental impact of the construction of the compressed natural gas (CNG) fueling station envisaged at 1 Artimet highway, Etchmiadzin city, submitted by Private Entrepreneur Ashot Mirzoyan (Phase II). The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).