«Մեր Քարեր» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու բազալտների հանքավայրի /1-A բլոկ/ «Գեղհովիտ» տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ դեկտեմբերի 10-ին ժամը 12:30-ին, Գեղարքունիքի մարզի Գեղհովիտի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Մեր Քարեր» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու բազալտների հանքավայրի /1-A բլոկ/ «Գեղհովիտ» տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4րդ փուլ/։      Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по добыче полезных ископаемых на участке "Геховит" Мартунинского месторождения базальтов /блок 1-А/ Гегаркуникской области / ООО "Мер Карер"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 10-го декабря 2020г. в 12:30 в здании муниципалитета Геховита Гегаркуникской области состоятся общественные слушания представленной ООО "Мер Карер" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на участке "Геховит" Мартунинского месторождения базальтов /блок 1-А/ Гегаркуникской области /4-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.