«Մեր Քարեր» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու բազալտների հանքավայրի /1-A բլոկ/ «Գեղհովիտ» տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ դեկտեմբերի 10-ին ժամը 12:30-ին, Գեղարքունիքի մարզի Գեղհովիտի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Մեր Քարեր» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու բազալտների հանքավայրի /1-A բլոկ/ «Գեղհովիտ» տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4րդ փուլ/։      Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over mineral prospecting in Geghovit district /1-A block/ of Martuni basalt mine, submitted by “Our Stones” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 10, at 12:30, public reviews will be held in Geghovit community administration, Gegharkunik region, over the pre-assessment bid on environmental impact of mineral prospecting in Geghovit district of  Martuni basalt mine, submitted by “Our Stones” LLC /Phase IV/. The project documents can be found in the RA “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), (tel. 011/22-02-18).