«Ճանապարհային դեպարտամենտ» ՊՈԱԿ-ի կողմից ներկայացված Հյուսիս- Հարավ ճանապարհային միջանցք ներդրումային ծրագիր Տրանշ 2. Աշտարակ–Թալին ճանապարհ կմ 29+600-կմ 37+600 ճանապարհահատվածի հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ դեկտեմբերի  9-ին ժամը 11:00-ին Արագածոտնի մարզի Ագարակի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Ճանապարհային դեպարտամենտ» ՊՈԱԿ-ի կողմից ներկայացված Հյուսիս- Հարավ ճանապարհային միջանցք ներդրումային ծրագիր Տրանշ 2. Աշտարակ–Թալին ճանապարհ կմ 29+600-կմ 37+600 ճանապարհահատվածի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public hearings will be held over 29km + 600 km 37 + 600 road section of Ashtarak-Talin highway, North-South Road Corridor Investment Program - Tranche 2, submitted by "Road Department" SNCO
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 9, at 11:00, public hearings will be held in Agarak community administration, Aragatsotn region, over the pre-assessment bid on environmental impact of the construction of 29km + 600 km 37 + 600 road section of Ashtarak-Talin highway, North-South Road Corridor Investment Program - Tranche 2, submitted by "Road Department" SNCO (Phase II). The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).