Դեդալ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Սյունիքի մարզի Եղվարդի մարմարացված կրաքարի հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ դեկտեմբերի 15-ին ժամը 14:00-ին Սյունիքի մարզի Կապանի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Դեդալ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Սյունիքի մարզի Եղվարդի մարմարացված կրաքարի հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public hearings will be held over mineral prospecting in Yeghvard marbled limestone, Syunik region, submitted by “Dedal” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 15, at 14:00, public hearings will be held in Kapan community administration, Syunik region, over the pre-assessment  bid on environmental impact of mineral prospecting in Yeghvard marbled limestone, Syunik region, submitted by “Dedal” LLC (Phase IV). The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).