«Ի ԷՅ ԷՆԵՐՋԻ ԸԴՎԱՅԶՈՐԻ» ՍՊԸ Գեղարքունիքի և Կոտայքի մարզերի տարածքում նախատեսվող 198․7մՎտ հզորությամբ հողմակայանի շինարարության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքով (21.06.2014թ. Հ0-110-Ն), ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված 2020թ. դեկտեմբերի 11-ին, ժամը 11.00-ին Հրազդանի համայնքապետարանում, նույն օրը ժամը 15.00-ին Գավառի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Ի ԷՅ ԷՆԵՐՋԻ ԸԴՎԱՅԶՈՐԻ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի և Կոտայքի մարզերի տարածքում նախատեսվող 198․7մՎտ հզորությամբ հողմակայանի շինարարության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ քննարկում):  Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան,  Բուզանդի 1/3 հասցեում:

Public reviews will be held over the construction of the wind power with the capacity of 198-7 MW in the territory of Gegharkunik and Kotayk regions, submitted by "EA ENERGY ADVISORY" LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 11, at 11:00, public reviews will be held in Hrazdan community administration, and on the same day, at 15:00, in Gavar community administration over the preliminary assessment bid on environmental impact of the construction of the wind power with the capacity of 198-7 MW in the territory of Gegharkunik and Kotayk regions, submitted by "EA ENERGY ADVISORY" LLC (Public Review II). The project documents can be found in the RA “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), (tel. 011/22-02-18).