«Արիներ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի մարզի Գեղհովիտի բազալտների հանքավայրի «Լյուքսեն» տեղամասում երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. դեկտեմբերի 3-ին, ժամը 12:00-ին Գեղարքունիքի մարզի Գեղհովիտի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Արիներ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի մարզի Գեղհովիտի բազալտների հանքավայրի «Լյուքսեն» տեղամասում երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ(2-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по геологическом исследовании на участке "Люксен" Геховитского месторождения базальтов Гегаркуникского марза / ООО "Аринер"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г, 3-го декабря 2020г в 12: 00 в администрации села Геховит Гегаркуникского марза состоятся общественные слушания представленной ООО "Аринер"  заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по геологическим исследованиям на участке "Люксен" Геховитского  месторождения базальтов Гегаркуникского марза /2-й этап /. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.