Քաղաքացի Գուրգեն Սիմոնյանի կողմից ներկայացված՝ Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Ծ. Իսակովի հ.24/8 և 24/5 հասցեներում նախատեսվող հասարակական նշանակության օբյեկտի հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. դեկտեմբերի 7-ին, ժամը 14:00-ին Երևան քաղաքի Սեբաստիայի փողոց 32 հասցեում, (Մալաթիա-Սեբաստիա թաղապետարանի շենքում) տեղի կունենա Գուրգեն Սիմոնյանի կողմից ներկայացված՝ Երևան քաղաքի  Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի  Ծ. Իսակովի հ.24/8 և 24/5 հասցեներում նախատեսվող հասարակական նշանակության օբյեկտի (առևտրի կենտրոն) շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։  Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over the object of public importance envisaged in 24/8 and 24/5 Ts. Isakov, Sebastia administrative district, submitted by Citizen Gurgen Simonyan
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on November 3, at 11:00, public reviews will be held at 32 Sebastia (Malatia-Sebastia municipality), Yerevan, over the pre-assessment bid on environmental impact of the object of public importance (shopping center) envisaged in 24/8 and 24/5 Ts. Isakov, Sebastia administrative district, submitted by Citizen Gurgen Simonyan. The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).