«Նվեր Էդգարի Պետրոսյան» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Աղվերանի Մարմարի հանքավայրում հանքարդյունահանման աշխատանքների հաշվետվության հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. դեկտեմբերի 4-ին, ժամը 12:00-ին Կոտայքի մարզի Չարենցավան համայնքի Արզական բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենա Կոտայքի մարզի Աղվերանի Մարմարի հանքավայրում հանքարդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։ Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по горнодобывающим работам на Агверанском мраморском месторождении Котайкской области / ООО "Нвер Эдгарович Петросян"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г, 4-го декабря 2020г в 12:00 в резиденции главы административного района Арзакан общины Чаренцаван Котайкской области состоится общественные слушания представленной ООО "Нвер Эдгарович Петросян" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду горнодобывающих работ на Агверанском мраморском месторождении Котайкской области. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.