«Նվեր Էդգարի Պետրոսյան» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Աղվերանի Մարմարի հանքավայրում հանքարդյունահանման աշխատանքների հաշվետվության հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. դեկտեմբերի 4-ին, ժամը 12:00-ին Կոտայքի մարզի Չարենցավան համայնքի Արզական բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենա Կոտայքի մարզի Աղվերանի Մարմարի հանքավայրում հանքարդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։ Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over the report on mineral prospecting of Aghveran marble mine, Kotayk region, submitted by “Never Edgar Petrosyan” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on December 4, at 12:00, public reviews will be held at Administrative Head’s residence of Charencavan community, Arzakan settlement, over the evaluation report on environmental impact of mineral prospecting of Aghveran marble mine, Kotayk region, submitted by “Never Edgar Petrosyan” LLC. The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).