«Բիլումե» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Արագածոտնի մարզի Կաքավաձորի տուֆերի հանքավայրի հարավային տեղամասի ուսումնասիրության աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. նոյեմբերի 12-ին ժամը 12:00-ին Արագածոտնի մարզի Կաքավաձորի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Բիլումե» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Արագածոտնի մարզի Կաքավաձորի տուֆերի հանքավայրի հարավային տեղամասի ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա աազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):  Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over mineral prospecting in the southern district of Kaqavadzor tuff mine, Aragatsotn region, submitted by “Bilume” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on November 12, at 12:00, public reviews will be held in Kaqavadzor community administration, Aragatsotn region, over the pre-assessment bid on environmental impact of mineral prospecting in in the southern district of Kaqavadzor tuff mine, Aragatsotn region submitted by “Bilume” LLC (Phase II). The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).