«Բիլումե» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Արագածոտնի մարզի Կաքավաձորի տուֆերի հանքավայրի հարավային տեղամասի ուսումնասիրության աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. նոյեմբերի 12-ին ժամը 12:00-ին Արագածոտնի մարզի Կաքավաձորի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Բիլումե» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Արագածոտնի մարզի Կաքավաձորի տուֆերի հանքավայրի հարավային տեղամասի ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա աազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):  Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по изучению южного участка Какавадзорского месторождения туфов Арагацотнской области РА / ООО "Билуме"
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 12-го ноября 2020г. в 12:00 в здании муниципалитета Какавадзора Арагацотнской области состоятся общественные слушания представленной ООО "Билуме" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по изучению южного участка Какавадзорского месторождения туфов Арагацотнской области (2-й этап). С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.