«ԷՅ ՍԻ ԳՐՈՒՊ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Ջրվեժ գյուղի 49-րդ փողոցի, թիվ 36 և 38-րդ փողոցի թիվ 1 հասցեներում  նախատեսվող  Սմարթ Սիթի բնակելի թաղամասի կառուցման  հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. նոյեմբերի 4-ին, ժամը 11:00-ին Կոտայքի մարզի Ջրվեժ համայնքի Մելքոնյան 76 հասցեում (Ջրվեժի համայնքապետարանի շենքում) տեղի կունենա Կոտայքի մարզի Ջրվեժ համայնքի, Ջրվեժ գյուղի 49-րդ փողոցի, թիվ 36 և 38-րդ փողոցի թիվ 1 հասցեներում  նախատեսվող  Սմարթ Սիթի բնակելի թաղամասի կառուցման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։  Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over the construction of Smart City residential block envisaged at 49th street, N 1, 36th and 38th street, Jrvezh village, submitted by “A C Group” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on November 4, at 11:00, public reviews will be held at 76 Melqonyan (Jrvezh community administration), Kotayk region, over the pre-assessment bid on environmental impact of the construction of Smart City residential block envisaged at 49th street, N 1, 36th and 38th street, Jrvezh village, submitted by “A C Group” LLC. The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).