Օհանավան համայնքի Ս. Ավետիսյանի անվան միջնակարգ դպրոցի հիմնական շենքի ամրացման և մեկ մասնաշենքի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ Օրենքով (21.06.2014թ. Հ0-110-Ն), ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված 2020թ. հոկտեմբերի 23-ին, ժամը 12։00-ին Արագածոտնի մարզի Օհանավանի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Գոռտեխպրոեկտ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Օհանավան համայնքի Ս. Ավետիսյանի անվան միջնակարգ դպրոցի հիմնական շենքի ամրացման և մեկ մասնաշենքի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ քննարկում):  Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան,  Բուզանդի 1/3 հասցեում:

Public reviews will be held over the pre-assessment bid on environmental impact of the reinforcement of the main building and the construction of another building of S. Avetisyan secondary school, Ohanavan community
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on October 23, at 12:00, public reviews will be held in Ohanavan community administration, Aragatsotn region, over the preliminary assessment bid on environmental impact of the reinforcement of the main building and the construction of another building of S. Avetisyan secondary school, Ohanavan community (Public Review II). The project documents can be found in the RA “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), (tel. 011/22-02-18).