Օհանավան համայնքի Ս. Ավետիսյանի անվան միջնակարգ դպրոցի հիմնական շենքի ամրացման և մեկ մասնաշենքի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ Օրենքով (21.06.2014թ. Հ0-110-Ն), ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված 2020թ. հոկտեմբերի 23-ին, ժամը 12։00-ին Արագածոտնի մարզի Օհանավանի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Գոռտեխպրոեկտ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Օհանավան համայնքի Ս. Ավետիսյանի անվան միջնակարգ դպրոցի հիմնական շենքի ամրացման և մեկ մասնաշենքի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ քննարկում):  Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան,  Բուզանդի 1/3 հասցեում:

Состоятся общественные слушания по укреплению основного здания и строительству одного корпуса средней школы им. С. Аветисяна общины Оганаван / ООО "Гортехпроект"
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/ и порядкам установленным Постановлением Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 23-го октября 2020г. в 12:00 в муниципалитете Оганавана Арагацотнского марза состоятся общественные слушания представленной ООО "Гортехпроект" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду укрепления основного здания и строительства одного корпуса средней школы им. С. Аветисяна общины Оганаван /2-ое обсуждение/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3.