«Արփիմեդ» ՍՊԸ կողմից Բալահովիտ համայնքում նախատեսվող դեղագործական գործարանի կառուցման հանրային քննարկումների հաշվետվության վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հոկտեմբերի 22-ին, ժամը 11:00-ին ք. Կոտայքի մարզի Բալահովիտի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Արփիմեդ» ՍՊԸ կողմից Բալահովիտ համայնքում նախատեսվող դեղագործական գործարանի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /չորրրորդ փուլ/: Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over the construction of a pharmaceutical factory envisaged in Balahovit community, submitted by “Arpimed” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on October 22, at 11:00, public reviews will be held in Balahovit community administration, Kotayk region, over the preliminary assessment bid on environmental impact of the construction of pharmaceutical factory envisaged in Balahovit community, submitted by “Arpimed” LLC (Phase IV).  The project documents can be found in the RA “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), (tel. 011/22-02-18).