«Արփիմեդ» ՍՊԸ կողմից Բալահովիտ համայնքում նախատեսվող դեղագործական գործարանի կառուցման հանրային քննարկումների հաշվետվության վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հոկտեմբերի 22-ին, ժամը 11:00-ին ք. Կոտայքի մարզի Բալահովիտի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Արփիմեդ» ՍՊԸ կողմից Բալահովիտ համայնքում նախատեսվող դեղագործական գործարանի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /չորրրորդ փուլ/: Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания о строительстве и эксплуатации фармацевтического завода в общине Балаовит / ООО "Арпимед"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 22-го октября 2020г. в 11:00 в здании муниципалитета Балаовита Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ООО "Арпимед" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду строительства и эксплуатации фармацевтического завода в общине Балаовит /4-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.