«ՊԱՐԿ ԼՈՊ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Տանձաղբյուրի փողոց 6/10 և 6/11 հասցեներում ռելսային սահնակների սահուղու կառուցման հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հոկտեմբերի 9-ին ժամը 11:30-ին Կոտայքի մարզի Ծաղկաձորի համայնքապետարանում, տեղի կունենա Ծաղկաձոր քաղաքի Տանձաղբյուրի փողոց 6/10 և 6/11 հասցեներում ռելսային սահնակների սահուղու կառուցման նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):  Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по строительству трассы для рельсовых саней по адресам Тандзахбюр 6/10 и 6/11 города Цахкадзор / ООО "ПАРК ЛОП"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 9-го октября 2020г. в 11:30 в здании муниципалитета Цахкадзора Котайкского марза состоится общественные слушания представленной ООО "ПАРК ЛОП" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду строительства трассы для рельсовых саней по адресам Тандзахбюр 6/10 и 6/11 города Цахкадзор /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.