«ՊԱՐԿ ԼՈՊ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Տանձաղբյուրի փողոց 6/10 և 6/11 հասցեներում ռելսային սահնակների սահուղու կառուցման հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հոկտեմբերի 9-ին ժամը 11:30-ին Կոտայքի մարզի Ծաղկաձորի համայնքապետարանում, տեղի կունենա Ծաղկաձոր քաղաքի Տանձաղբյուրի փողոց 6/10 և 6/11 հասցեներում ռելսային սահնակների սահուղու կառուցման նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):  Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over the construction of the rail sledge slide envisaged in 6/10 and 6/11 Tandzaghbyur, submitted by “PARK LOP” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on October 9, at 11:30, public reviews will be held in Tsaghkadzor community administration, Kotayk region, over the pre-assessment bid on environmental impact of the construction of the rail sledge slide envisaged in 6/10 and 6/11 Tandzaghbyur, submitted by “PARK LOP” LLC (Phase II). The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).