«ԿԱՆԱՉ ԹԱՂ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Ծ.Աղբյուր փող. հ.61/1 և 61/6 հասցեներում նախատեսվող բնակելի թաղամասի կառուցման աշխատանքների հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հոկտեմբերի 12-ին ժամը 10:00-ին Երևան քաղաքի Ավան վարչական շրջանի ղեկավարի նստավայրում /Մ. Խուդյակովի փող. 222/ տեղի կունենա Ծ.Աղբյուր փող. հ.61/1 և 61/6 հասցեներում նախատեսվող բնակելի թաղամասի կառուցման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկում (2-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания о строительстве жилого квартала по адресам Ц. Агбюр 61/1 и 66/6 / ООО "КАНАЧ ТАХ"
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 12-го октября 2020г. в 10:00 в резиденции главы административного района Аван города Еревана /ул. М. Худяков 222/ состоится общественные слушания представленной ООО "КАНАЧ ТАХ" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду строительства жилого квартала по адресам Ц. Агбюр 61/1 и 66/6 в административном районе Аван /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3.